Kendini canlı bomba diye ihbar etti

Adana'nın merkez Seyhan ilçesindeki otogardan polisi arayan ve canlı bomba olduğunu söyleyen bir kişi polisi alarma geçirdi. Psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen A.S.D. adlı kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana’da A.S.D. (29) adlı kişi, ankesörlü telefondan polisi arayarak kendisini canlı bomba olarak ihbar etti. Gerçek ise A.S.D yakalandıktan sonra ortaya çıktı.

Olay, saat 05.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesindeki Merkez Otogar’da meydana geldi. Otogardaki ankesörlü telefondan 155’i arayan bir kişi, kendisinin canlı bomba olduğunu belirtip, kendi eşkâlini polise yazdırdı. İhbar sonrası otogara çok sayıda polis sevk edildi.

Eşkal doğrultusunda otogarda arama yapan polis, ihbarı veren kişiyi bulup, gözaltına aldı.  Şüphelinin üzerinde ve elindeki laptop çantasında arama yapan polisler, herhangi bir suç unsuruna rastlamadı. Yapılan kimlik tespitinde adının A.S.D. olduğu belirlenen şüphelinin psikolojik rahatsızlığının bulunduğu öğrenildi. Şakirpaşa Polis Merkezi’ne götürülen şüphelinin polis aracına bindirilirken “O muhtar olursa, ben vali olurum” demesi dikkat çekti.

(ADANA-DHA)