Yılmaz Özdil: Birincisi Erdoğan'ı bira içmeye zorlamadım, teklif var ısrar yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" sözlerine Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'den cevap geldi. Özdil aynı zamanda yaşanan tartışmalara yer vermediği için Sözcü gazetesine de tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, kendisine yönelik olarak "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a köşesinden yanıt verdi.

Yılmaz Özdil'in, "Bir bira" başlığıyla yayımlanan yazısında "Birincisi içmeye zorlamadım, teklif var, ısrar yok. İkincisi, Hitler ağzına bira sürmezdi, demokrat mıydı? Üçüncüsü, bir bira trafikte bile suç değilken, Halk Arenası'nın bir bira yüzünden üç program kapatılması hangi promil hesabıyla yapıldı?" dedi.

'KENDİ GAZETEM SÖZCÜ BUNLARLA ALAKALI TEK BİR KELİME YAZMADI'

Özdil, söz konusu ifadesi nedeniyle birkaç gündür sosyal medyada linç edildiğini belirterek gazetesi Sözcü'ye tepki gösterdi.

"Kendi gazetem Sözcü bunlarla alakalı tek kelime yazmadı. Tam sayfa medya köşesi olmasına rağmen çıt çıkarmadı. Dünyada hangi gazete, o ülkenin cumhurbaşkanı tarafından kendi yazarına 'faşistin dik alası' denilmesini haber yapmaz?" diye yazan Özdil, şöyle devam etti; "Hangi demokrat ülkede, hangi gazete kendi yazarına yönelik iktidar medyası saldırısına sessiz kalır? Kendi gazetemizi, yazarlarımızı, çalışanlarımızı savunmak için hayatımızı ortaya koyuyoruz, kendi gazetemiz bizim için lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor… Çivi yazısı öğrenip kil tabletlere mi yazsam?"