Didem Arslan Yılmaz'a hakaret eden CHP'linin ihracı istendi

Televizyoncu Didem Arslan Yılmaz'a sosyal medyada cinsiyetçi hakaretle saldıran CHP İzmit Seçim Koordinasyon Merkezi üyesi Hüseyin Erol disiplin kuruluna sevk edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İzmit Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) üyesi Hüseyin Erol sosyal medyada, cinsiyetçi hakaretle Habertürk'te yayınlanan 'Türkiye'nin Nabzı' programının moderatörü Didem Arslan Yılmaz'a saldırdı. Tepki çeken mesajla ilgili açıklama yapan Didem Arslan Yılmaz, "Hakareti de aşan, sadece beni değil bütün kadınları aşağılamaya yönelik terbiyesiz ve hadsiz sözleri beni çok çok üzdü" diyerek konuyu yargıya taşıyacağını söyledi. CHP de Erol hakkında ihraç talebi ile disiplin süreci başlattı.

Yılmaz'la ilgili Twitter hesabında paylaştığı mesajda, “Kader mahkumu olan vesikalı kadınların daha çok saygıyı hak ettiğini düşünmeye başladım” diyen Erol daha sonra mesajını sildi. Ancak ekran görüntülerini alan kullanıcılar sosyal medyada tepkilerini sürdürdü. Kocaeli yerel medyasında da Erol'u kınayan haberler yer aldı.

'TERBİYESİZ VE HADSİZ SÖZLER'

Erol'un sözlerine tepki gösteren ve konuyu yargıya taşıyacağını kaydeden Didem Arslan Yılmaz ise, "Gazeteci ve televizyoncu olarak görevimizi yaparken, bazen övgü bazen de eleştiri alabiliyoruz. Bunlar çok doğal ve biz de doğal karşılıyoruz. Ama insan hakları ve kadına saygı konusunda çok duyarlı olduğunu belirten CHP’nin İzmit’teki bir yöneticisi onuruma ve namusuma dil uzatacak kadar ağır ifadeler kullanınca sabrın sınırı noktasına geldim. Söz konusu CHP yöneticisinin hakareti de aşan, sadece beni değil bütün kadınları aşağılamaya yönelik terbiyesiz ve hadsiz sözleri beni çok çok üzdü. Bu üzüntümü CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de paylaştı ve gereğinin en kısa sürede yapılacağını ifade etti. Bununla birlikte, Habertürk ve ben de kurumsal ve kişisel haklarımızı yargı önünde sonuna kadar savunacağız. İşimi, sadece işimi yapmaya devam edeceğimi söyleyerek, bu süreçte bana destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Hüseyin Erol, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı'nın talimatıyla kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.