CHP: Seçim gecesi için tedbirler almaya şimdiden başladık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Torun, "Bu seçimde amacımız sandıklara sahip çıkmak, tek bir oyun dahi ziyan olmamasını sağlamak olacak" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak seçim gecesi için tedbirleri almaya şimdiden başladıklarını belirtti. Torun, ''Biz bunu 24 Haziran'da da gösterdik ve sandıklara hakim olduk. Bunu da ispat ettik, hiçbir endişeleri olmasın" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesi şu ana kadar toplam 630 belediye başkan adayını açıkladıklarını belirtti.

İstanbul'un ilçeleri ve İzmir'de aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Torun, "Önümüzde yapılacak ilk parti meclisi toplantısında da kalan belediye başkan adaylarımızı da açıklamış olacağız. Ayrıca bunun yanında seçimle ilgili propaganda çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam ediyor. Seçim bildirgemizi hazırladık. Onu da yakında kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Çok sayıda belediyede başarılı olacaklarını belirten Torun, "Saha bilgilerini sürekli topluyoruz ve elde ettiğimiz bu bilgileri de detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kısacası belli bir plan dahilinde 31 Mart'a hazırlanıyoruz ve inanıyoruz ki seçimde birçok belediye de başarılı olacağız" şeklinde konuştu.

'YAVAŞ'IN SEÇİMİ NASIL KAYBETTİĞİNİ BÜTÜN TÜRKİYE BİLİYOR'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada, "CHP, ideolojisiyle taban tabana zıt adayları milletimizin karşısına çıkarmaya başladı'' dediğini hatırlatan Torun, bu sözlere tepki göstererek şunları söyledi:

"Mansur Yavaş bizim geçen dönemde adayımızdı ve Mansur Yavaş'ın seçimi nasıl kaybettiğini bütün Türkiye gibi Ankaralılar da biliyor. Biz bu yerel seçimde maskeyi takanların maskesini düşüreceğiz. Türk milletini kandıranları aldatanları ve algıyla bu ülkeyi yönetenleri halkımıza izah edeceğiz."

'VATANDAŞ TEPKİSİNİ SANDIKTA GÖSTERECEK'

İstanbul'un Şişli ilçesinde Mustafa Sarıgül'ün aday olmak istediği ancak CHP yönetiminin mevcut başkan Hayri İnönü'yü aday göstermek istediğine dair çıkan haberleri değerlendiren Torun, "Şu anda Şişli ve İstanbulumuzun diğer ilçeleriyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bütün verilerin değerlendirmesini yapıyoruz. Bu değerlendirmeler ışığında da karar vereceğiz. Hayri İnönü mevcut belediye başkanımızdır. Tüm aday adaylarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

Yerel seçimlerde tüm belediyelere talip olduklarını belirten Torun, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şu an da yaptığımız çalışmalarda gördüğümüz üzere gerçekten Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durum vatandaşımızı her anlamda ciddi bir sorunlar yumağı içerisinde bırakmıştır. Görülüyor ki bu yerel seçimde vatandaş içinde bulunduğu durumun tepkisini sandıkta da gösterecektir ve birçok belediyeyi CHP'ye teslim edecektir. Kadınların sokakta rahat yürüdüğü, gençlerin ve çocukların mutlu olduğu yani insanların kaygıyla değil birlikte yaşamanın mutluluğu içerisinde olduğu yerel yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz ve birçok belediyeyi de kazanacağız."

'24 HAZİRAN'DA SONUÇLARIN GEÇ AÇIKLANMASI OLUMSUZ ALGI YARATTI'

Seçim gecesi için tedbirleri almaya şimdiden başladıklarını aktaran Torun, ''Biz bunu 24 Haziran'da da gösterdik ve sandıklara hakim olduk. Bunu da ispat ettik, hiçbir endişeleri olmasın. 24 Haziran seçimlerinden sonra sonuçların geç açıklanmasından dolayı olumsuz bir algı yaratıldı. Bu seçimde de amacımız sandıklara sahip çıkmak, tek bir oyun dahi ziyan olmamasını sağlamak olacak." (ANKARA/DHA)