Nagehan Alçı: CHP'de Üsküdar için Berhan Şimşek'in adı geçiyor

Nagehan Alçı, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak kulis yazdı. CHP'de Üsküdar için ünlü bir sanatçının adının geçtiğini belirten Alçı, bu ismin Berhan Şimşek olduğunu ileri sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 31 Mart yerel seçimlerine doğru yaklaşırken, siyasi partiler adaylarını belirlemek için çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti'de ve CHP bir kısım büyükşehir belediye başkanı adaylarını açıklarken, ilçeler için ise çalışmalar sürüyor. Kulislere yansıyan haberler aktaran Habertürk yazarı Nagehan Alçı, "CHP'de Üsküdar için ünlü bir sanatçının adının geçtiğini, bu ismin Behan Şimşek olduğunu" yazdı.

Alçı "CHP'de İstanbul ve Ankara tamam, sıra İzmir'de" başlığıyla yayımlanan yazısında "CHP'nin içi cadı kazanı. Bu her zamanki durum denebilir ama yerel seçimler yaklaştığı için iktidar savaşları doruk noktasında. Herkes kendi adayını çıkarma derdinde" ifadelerini kullandı.

Alçı yazısında şu ifadeleri kullandı;

"Üsküdar kritik bir semt. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'nin adayı mevcut belediye başkanı Hilmi Türkmen yüzde 45.6 ile kazanırken CHP'nin adayı İhsan Özkes yüzde 43.1 almıştı. Gerçi Özkes'in eski müftü olması oyları artırmada rol oynadı denmişti ama neticede fark çok azdı.

O nedenle Üsküdar'a aday belirleme konusunda özel bir gayret sarf ediyor CHP. Üsküdar'ı isteyenlerden birinin Berhan Şimşek olduğunu duydum. Bunu ilk kez ben yazıyorum. Şimşek, Üsküdar'ı çok istiyormuş ancak teşkilat son dönemdeki seçimlerde Şimşek'in ayağındaki bir rahatsızlığı öne sürerek sahada yeterince çalışmadığını düşünüyor. O nedenle son seçimlerde listelerde kendine gerilerde yer bulabilmiş ve Meclis'e girememiş. Şimdi bu açığını televizyonlara çok çıkarak kapamaya çalışıyor."