Vezneciler saldırısında Karayılan, Bayık ve Kalkan için kırmızı bülten

Vezneciler saldırısıyla ilgili davada, 12 sanık hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi. Kırmızı bülten çıkarılmasına karar verilenler arasında PKK yöneticileri de bulunuyor.

DUVAR – İstanbul Vezneciler’de çevik kuvvet otobüsüne yönelik saldırıyla ilgili 21 kişinin yargılandığı davaya devam edildi. Mahkeme haklarında yakalama emri bulunan PKK yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da içinde olduğu 12 sanık hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.

İstanbul 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu yargılanan 5 sanık hazır bulundu. 2’si tutuklu 4 sanık ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.

Sanıkların ve avukatlarının tahliye taleplerinin reddedildiği duruşmada, aralarında PKK’nin yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ile Abdullah Korhan, Şerafettin Yılmaz, Mehmet Şükrü Kahraman, Resul Sain, Ramazan Açıkyüz, Nuriye Kesbir, Mustafa Karasu, Hülya Oran, Elif Yıldırım için kırmızı bülten çıkarılması için işlem yapılmasına karar verdi.

Vezneciler’de, 7 Haziran 2016 tarihinde, çevik kuvvet otobüsüne bombalı araçla düzenlenen saldırıda 6’sı polis 12 kişi hayatını kaybetmişti. (İSTANBUL/DHA)