Jinekoloji profesörü taciz iddiasıyla tutuklandı

Tanınmış jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, İstanbul'daki muayenehanesinde iki hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu gerekçesiyle cezaevine gönderildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR  - İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olan 68 yaşındaki jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, İstanbul Nişantaşı'nda muayenehanesinde iki hastasına nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Sevilen'in hastası olan iki kadın, geçen günlerde polise başvurarak tanınmış profesörün Nişantaşı'nda bulunan muayenehanesinde cinsel saldırıya uğradıklarını söyledi. İki kadının beyanları birbirini teyit eder nitelikte olunca Sevilen savcılık talimatıyla gözaltına alındı. Polis, profesörün telefon ve bilgisayarına inceleme yapmak üzere el koydu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Sabah gazetesinden Nazif Karaman'ın haberine göre emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Sevilen, ifadesinde, 44 yıllık hekim olduğunu, 38 yıldır ise öğretim üyeliği yaptığını vurgulayarak suçlamaları kabul etmedi.

Kadınların şikâyet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu öne süren Sevilen, hastalara gönderdiği özel mesajların ise tüm hastalarıyla yaşadığı bir durum olduğunu söyledi.

Kadınların örtüşen beyanları ve profesörün hastalara gönderdiği mesajları delil kabul eden mahkeme, kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Sevilen'i cezaevine gönderdi. Tutuklama kararında, Sevilen'in kadınlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yapıldı.