Tuğba Ekinci'den ekranda kadına şiddet övgüsü

Tuğba Ekinci'nin kadına şiddeti normalleştirmeye çalışan sözleri tepki topladı. Sosyal medyada gündem olan Ekinci, "Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı-sert olmasından yanayım" dedi.

DUVAR – Oyuncu Ahmet Kural’ın sanatçı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddialarına ilişkin Tuğba Ekinci, Ahmet Kural’ı savunarak, “Küçük çocuk gibi sizin kadar güçlü bir bayana, ses sanatçısına bu şikayeti yakıştıramadım” ifadelerini kullandı. Ahmet Kural ve Sıla arasındaki kavganın ortaya çıkmasının ardından yaptığı şiddeti normalleştirmeye çalışan açıklamalarıyla tepki çeken şarkıcı Tuğba Ekinci, “Böyle şeylere maruz kalmamak için, bir bayan olarak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım. Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı-sert olmasından yanayım” dedi.

‘TÜRK ERKEĞİ SEVDİĞİ KADINA EL KALDIRIR’

Sıla, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na giderek şiddet gördüğü gerekçesiyle Ahmet Kural’dan şikayetçi olmuştu. Ahmet Kural için 3 ay koruma kararı aldıran Sıla, ilk ifadesinde Kural’ın kendisini yerde sürüklediğini ve kafasını duvarlara vurduğunu söylemişti. Oyuncu Ahmet Kural’ın şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddialarına ilişkin Tuğba Ekinci’den açıklama gelmişti. Ekinci, Ahmet Kural’ı savunarak, “Küçük çocuk gibi sizin kadar güçlü bir bayana, ses sanatçısına bu şikayeti yakıştıramadım” ifadelerini kullanmıştı.

Olayların ardından Habertürk TV’de yayınlanan ve ‘Kadına yönelik şiddet’ konulu ‘Nedir Ne Değildir?’ programına konuk olan Tuğba Ekinci’nin sözleri tartışmalara neden oldu. Kadına yönelik şiddeti değerlendiren Tuğba Ekinci, “Böyle şeylere maruz kalmamak için, bir bayan olarak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım. Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı-sert olmasından yanayım. Bu zihniyetle mücadele etmek şiddetle mücadele etmekten daha zor. Türk kadını normal adam ile anlaşamıyor. Hafif buluyor. Nerede kazak adam, bu daha erkek diyor. Türk kadını güzel adamları light buluyor. Bu beni koruyamaz” dedi.

Ekinci, Sıla’nın Ahmet Kural tarafından şiddete maruz kalmasına ilişkin sözlerine açıklık getirmeye çalışırken “Böyle şeylere maruz kalmamak için, bir bayan olarak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım” dedi.

‘TÜRKİYE BU TİP OLAYLARDAN BİR TÜRLÜ BAŞINI KALDIRAMADI’

Öte yandan, Ekinci, “Türkiye bu tip olaylardan bir türlü başını kaldıramadı. Nedense biz eğitim bakımından ilerleyemedik. Bu aslında eğitim ve kültür sorunudur” diye konuştu. Ekinci’nin sözleri sosyal medyada tepki çekti.