Kamu Vicdanı Ödülü Emine Ocak’a

Çağdaş Gazeteciler Derneği, 2 Aralık pazar günü düzenleyeceği ödül töreninde Cumartesi Anneleri'nden Emine Ocak'a Kamu Vicdanı Ödülü verecek. 11 kategoride 14 ödülün verileceği törende emek ödülü ise 3. Havaalanı işçilerinin oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi, 29’uncu yılında gerçekleştireceği ödül gecesinde 11 kategori arasında yer alan Kamu Vicdanı Ödülü’nü Cumartesi Anneleri’nden Emine Ocak’a verecek.

ÇGD'nin Bursa Şubesi 11 kategorideki 14 ödülü, 2 Aralık Pazar gecesi yapılacak törenle sahiplerine sunacak. ÇGD Bursa Şube Başkanı Aykut Güngör, medyanın özgürlük alanının her geçen gün kısıtlandığını, işten çıkarmaların yaşandığı günümüzde, fikir özgürlüğüne, hukuka, barışa, emeğe ve gerçek demokrasiye bir kez daha dikkati çekmek amacıyla farklı dallarda ödüllerin verileceğini söyledi.

EMEK VE DAYANIŞMA ÖDÜLÜ 3. HAVAALANI İŞÇİLERİNE 

Jin News'de yer alan haberde, Genç Kalemler Onur Ödülü’nü Olay Gazetesi’nden Derya Demir alırken, Meslekte Dayanışma Ödülü’nü Çiğdem Toker aldı. Kamu Vicdanı Ödülü’ne ise Cumartesi Anneleri’nden katledilen Hasan Ocak’ın Annesi Emine Ocak ve gazeteci Hayri Tunç layık görüldü. Ayrıca Sosyal Sorumluluk Ödülü Mor Kanatlar projesiyle Sedanur Kavaklı, Emek Ve Dayanışma Ödülü ise 3. Havaalanı işçilerine verilecek.