DİSK, TMMOB ve TTB’den açıklama: KESK'in yanındayız

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Merkezi’nde bir yıldır süren ‘oturma eylemi’ sonlandırıldı. Eylemin sonlandırılmasının ardından yaşanan tartışmaları eleştiren DİSK, TMMOB ve TTB 'KESK'in yanındayız' dedi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - KESK Genel Merkezi’nde yaklaşık bir yıldır süren oturma eyleminin sonlandırılmasının ardından başlayan tartışmalara ilişkin DİSK, TMMOB ve TTB ortak açıklama yaptı. DİSK, TMMOB ve TTB 27 Ekim 2018 tarihinde ortak açıklama yaparak KESK'in yanında olduklarını ifade ettiler.

“Gerekçesi ne olursa olsun kamu emekçilerinin onurlu mücadelesinin eseri olan KESK’in yıpratılmasını, karalanmasını ve yöneticilerinin hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz” denilen açıklamada, 'her türlü karalama kampanyası karşısında KESK’in yanında olunacağı' belirtildi.

Açıklamada "Bugün ülkemizde yaşanan emek ve demokrasi karşıtı yönelimlere karşı, demokrasi güçlerinin birlikte mücadelesine ve dayanışmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Bu mücadeleyi ancak bir arada olursak, omuz omuza yürürsek, çabalarımızı ortaklaştırabilirsek büyütebiliriz. Yol arkadaşımız KESK, insanca bir yaşam, onurlu bir gelecek için verdiğimiz mücadelenin önemli bileşenlerinden birisidir.Gerekçesi ne olursa olsun kamu emekçilerinin onurlu mücadelesinin eseri olan KESK’in yıpratılmasını, karalanmasını ve yöneticilerinin hedef gösterilmesini kabul etmiyoruz" ifadeleri yer aldı. (DUVAR)