10 Ekim anıtına saldırı

Ankara Katliamı'nda yaşamını yitirenler için yapılan anıt, sprey boyalarla boyandı. Anıtın üzerine "Hain PKK" ifadesi yazıldı ve MTTB amblemi çizildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 10 Ekim Ankara Katliamı'nın gerçekleştiği Ankara Garı önündeki anıtının üzeri boyalarla çizildi ve “Hain PKK” yazıldı. 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, “Bunu büyük bir saldırı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Evrensel gazetesinin haberi göre, 10 Ekim 2015'de Ankara'da düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi mitinginde yönelik bombalı saldırıda yaşamını yitirenler anısına dikilen anıtın üzerine sprey boyalarla ay-yıldız çizildi ve “Hain PKK” yazıldı. Anıtın üzerine Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) amblemi de çizildi.

'HER KESİMDEN DESTEK BEKLİYORUZ'

Yaşananlara tepki gösteren 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, “Bunu büyük bir saldırı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

10 Ekim Mitingi'nin de çağrıcıları olan KESK, DİSK, TTB ve TMMOB ile yarın bir araya gelip değerlendirme yapacaklarını söyleyen Coşgun, “Araya hafta sonu ve 29 Ekim Bayramı girdiği için ne yazık ki suç duyurusunu salı günü yapacağız ve yaşananları, ortak kararımızı kamuoyuyla paylaşacağız. Her kesimden destek bekliyoruz” diye konuştu.