Fikret İlkiz, İstanbul Barosu Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

Avukat Fikret İlkiz, “Geleceği birlikte kurmak için beraber yola çıkalım” sözleriyle İstanbul Barosu Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 40 bin 578 kayıtlı üyesiyle dünyanın en büyük barolarından biri olan İstanbul Barosu'nda seçim yarışı başladı. Ekim ayı içerisinde Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak Genel Kurul'da başkanlık için şu ana kadar 8 isim adaylığını açıklandı.

Avukat Fikret İlkiz, İstanbul Barosu Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. İlkiz, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında "Savunmanın gücüne inancım tam" ifadesini kullandı.

İlkiz, "İstanbul Barosu Başkanlığına aday olmamın nedeni avukatlık mesleğine ve savunmanın gücüne olan inancımdır. Bu güce olan inançlarıyla Baro Başkanlığına adaylığımı açıklayan meslektaşlarımın güvenini yıllardır aynı mücadelenin içinde birlikte olduğum tüm meslektaşlarımın güveni olarak kabul ediyorum. İstanbul Barosu Başkanlığına aday olmam bağımsız bir karardır. Bu kararı İstanbul Barosu geleneklerinin geleceğe taşınabilmesi amacıyla aldım. Geleceği birlikte kurmak için beraber yola çıkalım. Savunmanın gücü, hukuk ve adalet için tüm meslektaşlarımın ve tüm grupların desteğini istiyorum ve mücadelemizin başarısı için olmazsa olmaz bir destek olarak görüyorum." açıklaması yaptı. (Sputnik)