Nihat Doğan hakkındaki 'çocuk alıkoyma' şikayeti geri çekildi

Nihat Doğan'ın alıkoyduğu öne sürülen çocukların ailesi, şikayetten vazgeçti. Aile, olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirtti.

DUVAR – Alıkonulduğu iddia edilen çocukların ailesi şarkıcı Nihat Doğan hakkındaki şikayetini geri çekti. Aile, savcılığa verdiği dilekçede olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ifade edildi.

Sabah gazetesinden Nazif Karaman’ın haberine göre, Nihat Doğan’ın alıkoyduğu iddia edilen iki kız çocuğunun ailesi şikayetinden vazgeçti. Çocuklarının babasının, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayetten vazgeçme dilekçesinde, olayın yanlış anlaşılma nedeniyle yaşandığı belirtildi. Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“7 Eylül 2018 tarihinde çocuklarımın Nihat Doğan isimli şahıs tarafından alıkonulduğuna ilişkin olarak Eyüp Sultan Çocuk Büro Amirliği’nde şikayet oldum. Ancak devam günlerde gerek çocuklarım ile yaptığım birebir görüşmelerde gerekse de olayın bana anlatıldığı şekilde vücut bulmadığından sebeple olayların tamamen bir yanlış anlaşılması üzerine tarafıma nakledildiği, Nihat Doğan isimli şahıs ile şikayete konu olabilecek herhangi bir uyuşmazlığın aramızda olmadığı, tüm yaşanan bu hadiselerin bir yanlış anlaşılmadan sadır olduğunu, bu sebeple Nihat Doğan isimli şahıstan davacı olmadığımı belirtmek isterim. Bu nedenle şikayetimden vazgeçiyorum. Davacı ve şikayetçi değilim.”

Aynı ifadelerin yer aldığı bir dilekçeyi de çocuklarının annesinin savcılığa teslim ettiği öğrenildi.