Dolmuşta taciz ve tehdide gözaltı kararı

Ankara'da bir kadın yolcuya küfürler eden ve tehditlerde bulunan zanlının kimliği tespit edildi. Savcılık gözaltı kararı çıkardı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara'da yaşayan Nazan Bozkurt, 30 Ağustos'ta bindiği Mamak dolmuşunda bir erkek yolcunun ölüm tehdidi, ağır küfürleri ve darp girişimine maruz kaldı. Bozkurt, yaşadığı anları cep telefonuna kaydederek sosyal medyada paylaştı ve sürekli küfürler eden kişinin kimliğinin tespiti için yardım istedi. Görüntüler büyük tepki yarattı. Bozkurt, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şüpheli İzzet Atılkan’ın 3 ayrı suçtan hakkında yakalama kararı bulunduğu iddia edildi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre Bozkurt, suç duyurusu dilekçesinde şunları kaydetti:

“Polisi arayacağımı duyunca Cebeci gazinolarının olduğu yerde indi. Şahıs minibüsten indikten sonra taksiye binerek oradan uzaklaştı. Çekmiş olduğum videoyu, şahsın bulunması ve bir tanıyanın çıkmasını düşünerek internetten paylaştım. Gelen yorumların birkaçında bana bu şahsın isminin İzzet Atılkan olduğunu yazdılar. Şahıs kendi sosyal medya profilini kapattı. Konuyla ilgili haber yayınlandı. Kamuoyunda bu konu ile ilgili çok sayıda tepki mesajları gelmiştir. Ben de şahıs hakkında şikâyette bulunmaya karar verdim ve polis merkezine geldim.

Bana gelen mesajlar doğrultusunda ismini verdiğim İzzet Atılkan isimli şahsı sistemde bana gösterilen fotoğrafından kesin ve net olarak teşhis ettim. Beni ölüm ve tecavüzle tehdit eden, ağza alınmayacak küfürler eden, halkın kutsal değerlerine hakaret eden isminin İzzet Atılkan olarak öğrendim şahıs hakkında davacı ve şikâyetçiyim.”