Cumhurbaşkanlığı: Mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değil

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Erdoğan'ın konuşması üzerinden "algı operasyonu" yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı.

DUVAR – Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki konuşması hakkında açıklama yaptı. Erdoğan’ın konuşması üzerinden “algı operasyonu” yapıldığı belirtilen açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir” denildi.

Trabzon Valiliği’nin düzenlediği yemekte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir, sanayicinin de tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım” dedi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Erdoğan’ın konuşmasında döviz hesaplarına el konulacağına dair bir ifade olmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülüyor. Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir” denildi.

‘HALKI VE PİYASA AKTÖRLERİNİ TEDİRGİN ETME ÇABASI KABUL EDİLEMEZ’ 

“Sanal senaryolar üretildiği” kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımızın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!” (HABER MERKEZİ)