İYİ Partili vekil: Oğlumun IŞİD'de olduğunu bilen varsa konuşsun

İYİ Parti'li Yasin Öztürk'ün oğlundan 22 Şubat 2016'dan bu yana haber alınamıyor. Öztürk, "Oğlumun IŞİD'de olduğunu bilen varsa konuşsun" dedi.

DUVAR – İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, oğlunun IŞİD’e katılıp katılmadığı iddiasını yanıtladı. Oğlunun 2.5 senedir kayıp olduğunu, devletin de konu hakkında bilgisi olmadığını söyleyen Öztürk, söz konusu iddianın İYİ Parti kongre sürecindeyken spekülasyon yaratmak amaçlı gündeme getirildiğini söyledi. Öztürk, bu iddiayı ortaya atanların kendisine fotoğraf gibi kabul edilebilecek bir kanıt sunmasını istedi.

Odatv’den Caner Taşpınar‘a konuşan Öztürk, “Benim oğlum iki buçuk yıldır kayıp. Nerede olduğunu ne ben biliyorum, ne de devlet. Size bu iddiayı ulaştıranların amacı İYİ Parti’nin kongre süreci nedeniyle spekülasyon yaratmaktır. Ben İYİ Parti vekili olmasam bugün bu iddiayı konuşuyor olmazdık. Oğlumun IŞİD’e katıldığını söyleyenlerin elinde eğer resmi bir belge ya da fotoğraf gibi somut bir şey varsa, lütfen bana ulaştırsın” dedi.

‘AKTİVİSTTİ’

“Benim oğlum 22 Şubat 2016’da kayboldu. 18’ine girdikten 3 ay sonra… O günden beri haber alamıyorum” diyen Öztürk,  “Türkiye 327’ncisi olmuş, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazanmış, yakışıklı ve başarılı bir çocuktu benim oğlum. ‘Aktivist’ti. Bakın bu kelimeyi özellikle söylüyorum. Bu özelliğinden yola çıkarak ‘DEAŞ’e katıldı’, ‘Türkmen cephesinde’ gibi iddialar ortaya atılır. Ama bugüne kadar devlet kurumlarından tek bir bilgi veya belge gelmedi” sözleriyle açıklamalarını bitirdi.