Belediyeden davet: Datça'da 1 TL=1TL!

Datça Belediyesi döviz fiyatlarındaki artış nedeniyle yurt dışına tatile gidemeyeni davet etti. Belediye,sosyal medyadan 'Kuru sabitledik! Datça'da 1 TL=1 TL' paylaşımı yaptı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dolar ve Avro'nun, Türk lirası karşısında değer kazanması nedeniyle yurt dışında tatil maliyetinin artması üzerine Datça Belediyesi'nce sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaşım yapıldı.

Havadan çekilen Datça manzaralı fotoğraf, üzerine 'Kuru sabitledik! Datça'da 1 TL=1 TL Bekleriz' yazılarak, paylaşıldı. Belediyenin paylaşımı, sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından beğenildi.

Datça Belediyesi Basın Yayın ve Sosyal Medya Sorumlusu Osman Akın, döviz kurundaki artışa dikkat çekmek için bu paylaşımı yaptıklarını belirterek, "Dolar 5 TL, Avro ise 6 TL'yi aştı. Yurt dışında paramızın değeri düştü. Haliyle yurt dışı tatil maliyeti de büyük oranda arttı. Bu durum yurt dışında tatil planı yapanları çok üzdü. Biz de tatilciler yurt dışı yerine Datça'yı tercih etsin, döviz artışından etkilenmeden tatil yapsınlar, istedik" dedi.