Talat Bulut'a açılan taciz davasında takipsizlik kararı

Taciz iddiasında soruşturması tamamlandı. Başsavcılık takipsizlik kararı verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyuncu Talat Bulut hakkında, dizi setinde kostüm asistanını taciz ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada yeterince delil bulunamadığı için 'takipsizlik' kararı verildi.

Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre; Talat Bulut'un başrol oynadığı dizinin setinde kendisini taciz ettiğini iddia eden, setin kostüm asistanı Ö. Ş. suç duyurusunda bulunmuştu. Ş.'nin iddiaları üzerine soruşturma başlatılmıştı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmada müşteki Ş.'nin, şikâyetçi olduğu Talat Bulut'un ve şahitlerin ifadeleri alındı. Soruşturma neticesinde müşteki Şimşek'in iddialarını doğrular nitelikte ve dava açmaya yetecek düzeyde delil elde edilemediği için 'takipsizlik' kararı verildi.

Taciz iddialarını ortaya atan Ö. Ş. şahitleriyle dava açacağını belirtmiş, "Yaptıkları cezasız kalmamalı, başka kimse benimle aynı şeyi yaşamasın” demişti. Bu sözlerin ardından Talat Bulut ise "Hakkımda çıkan asılsız iddiaları şaşkınlıkla izliyorum. Gerçekle hiçbir alakası olmayan bu ithamlar beni ve ailemi çok üzdü. Bu gerçek dışı iddiayı ortaya atan ilgili kişi ve bilip bilmeden karalayıcı yorum yapıp hakaret eden herkes hakkında yargı yoluna başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadelerini kullanmıştı.