A Haber'den CNN Türk'e 2 transfer

A Haber haber müdürü Murat Yancı ve İstihbarat şefi Kubilay Gülbek CNN Türk ile anlaştı. Murat Yancı genel müdür yardımcısı, Kubilay Gülbek ise haber koordinatörü olarak görev yapacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demirören Medya Grubu'nun satın aldığı haber kanalı CNN Türk'te yeniden yapılanma sürüyor. A Haber haber müdürü Murat Yancı ve İstihbarat şefi Kubilay Gülbek CNN Türk ile anlaştı. Murat Yancı genel müdür yardımcısı, Kubilay Gülbek ise haber koordinatörü olarak görev yapacak.

MURAT YANCI KİMDİR?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu olan Murat Yancı 1994 yılında Akşam Gazetesinde muhabir olarak mesleğe adım attı. Ardından Hürriyet Gazetesi’ne geçti. Sonraki yıllarda Kanal E ve Brt haber merkezlerinde görev aldı. Ardından Star Tv'de ‘Metin Uca ile Günaydın Türkiye’nin editörlüğünü yaptı. Trt’de yayınlanan ‘Kırılma Noktası’ adlı haber-belgesel programın genel koordinatörlüğünü üstlendi.

Murat Yancı 2007 yılında Kanal 24'e geçerek creatif editör olarak çalıştı. Ardından Kanal D iç yapımlara transfer oldu. 2011 yılında A Haber’in kuruluş aşamasında kanalda görev aldı. Yaklaşık beş yıldır A Haber haber müdürlüğü görevini yürüten Murat Yancı’nın yayınlanmış dört belgeseli bulunuyor.

KUBİLAY GÜLBEK KİMDİR?

Meslek hayatına 1986 yılında Tercüman Gazetesi'nde polis muhabiri olarak başlayan Gülbek , Sabah Gazetesi'ne transfer oldu. 1990 yılında televizyon haberciliğine adım atan Gülbek sırasıyla Reha Muhtar ile Show Haber, Uğur Dündar ile Star Haber'de görev aldı. Gülbek, 24 TV'nin kuruluşunda yer alarak 5 yıl boyunca İstihbarat Şefliği görevinde bulundu. Ardından geçtiği A Haber'de 6 yıldan bu yana İstihbarat Şefi olarak görev yapıyordu.