Kayıp Evrim Atış köy mezarlığında arandı

Evrim Atış'ı arama çalışmaları 10'uncu günde sürüyor. JAK, mezarlıkta arama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dilek-Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Evrim Atış'ı arama çalışmaları sürüyor. JAK ekipleri arama çalışmalarına köy mezarlığında devam etti.

KÖY MEZARLIĞI KADAVRA KÖPEĞİ İLE ARANDI

Arama çalışmaları yayla çevresinde devam ederken, JAK timleri kadavra köpeği  'Mavi' ile Yenisu köyü mezarlığında arama başlattı. Evrim Atış'ın öldürülüp köy mezarlığına gömülme ihtimalini göz önünde bulundurarak mezarlık içerisinde kapsamlı bir arama yapıldı. Ekiplerin yaptığı aramada Evrim Atış'a ait hiçbir ize rastlanmadı. Ayrıca JAK timleri köyden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yapımı devam eden Yazıtepe Barajı inşaatı çevresinde de arama yaptı.

Evrim Atış, olay günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış'ın peşinden gitti. Evrim'in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek Atış'a seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Evrim Atış'ı çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1,5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca komşulardan da yardım istenirken, jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Küçük Evrim, 10 gündür süren arama çalışmalarına rağmen bulunamadı. (Tokat/DHA)