15 Temmuz'da İstanbul: 24 saat ücretsiz ulaşım

15 Temmuz'da İstanbul'da toplu taşıma ücretsiz olacak. Ulaşım 24 saat devam edecek.

DUVAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”ne bir dizi özel etkinlikle hazırlandı. İBB’den yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz gecesi Saraçhane’de 15 Temmuz Anıtı’nın açılış töreni yapılacak.

15 Temmuz’da yaşamını yitirenler anısına 2 ayrı hatıra ormanı oluşturuldu. Çatalca’da oluşturulan hatıra ormanı toplamda yaklaşık 120 bin metrekarelik büyüklüğe sahip. Garipçe’deki hatıra ormanı ise seyir terası, bayrak, tören ve ağaçlandırma alanı ile birlikte toplam 16 bin 208 metrekare büyüklüğünde.

15 TEMMUZ FORMALARI GİYİLECEK

Üzerinde İBB ve İSTGÜVEN logolarının yanı sıra 15 Temmuz logosu bulunan kırmızı tişört ve şapkalarla görev yapacak özel güvenlik görevlileri, İstanbulluların yoğun kullandığı, İBB bünyesindeki metro, metrobüs, şehirhatları vapurları, mezarlıklar gibi yerlerin de içinde olduğu bin 350 noktada hazır bulunacak.

24 SAAT ÜCRETSİZ ULAŞIM 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlik ve anma programlarına, 15 Temmuz 06.00 ve 16 Temmuz 06.00 saatleri arasında toplu taşıma ücretsiz olacak. (HABER MERKEZİ)