YÖK'ten sınav iptali: Yeni sisteme geçiyoruz

YÖK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nı iptal etti. Gerekçeyi 'Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişte yaşanan yoğunluk' olarak açıkladı.

DUVAR – YÖK’ün Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı iptal edildi. Yükseköğretim Kurulu yayımladığı duyuru ile 2018 yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının iptal edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş nedeniyle yoğunluk yaşandığı için sınavın iptal edildiğini açıklayan YÖK, yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 12 inci maddesi uyarınca yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumları için 08/09/2018 tarihinde yapılması planlanan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı, Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş ile ilgili olarak yaşanan yoğun mevzuat değişikliği sebebiyle Başkanlık Makamının 13/07/2018 tarihli ve 1829 sayılı Oluru ile iptal edilmiştir” denildi. (HABER MERKEZİ)