Adnan Oktar'a destek eylemi yaptılar

Adnan Oktar ve gözaltında olan şüphelilere destek için emniyet önünde açıklama yaptı. Suçlamaların asılsız olduğu öne sürüldü.

DUVAR – Gözaltına alınan Adnan Oktar’a destek için açıklama yapıldı. Oktar’la ilgili suçlamaların iftira olduğu iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin Adnan Oktar ve grubuna yönelik önceki gün yaptığı operasyon kapsamında 179 kişiyi gözaltına almıştı. Şüphelileri destekleyenler İstanbul Emniyet Müdürlüğü karşısında toplanarak açıklama yaptı.

20 yıldır Adnan Oktar’ı tanıdığını ve 2 çocuğunun Oktar’ın öğrencisi olduğunu söyleyen Osman Yazaroğlu, “Bu arkadaşların herhangi birisi hiçbir suça bulaşmamıştır. Bunlar tamamen atılan bir iftiradan ibarettir. Sonuçlar yargılama süresinde ortaya çıkacaktır. Silahlar Adnan Oktar’ın malikanesinde ve evinde güvenlik hizmeti veren birkaç arkadaşın ruhsatlı silahlarıdır. Bu haberlerle bir algı operasyonu oluşturulmak isteniyor” dedi.

‘MİLYAR TANE EVLADIM OLSA OKTAR’IN YOLUNA FEDA EDERİM’

Nursel Tekin ise, “Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar ve arkadaşlarının yoluna feda ederim” diye konuştu.

Adnan Oktar’ın programlarına 3 yıldır katıldığını belirten Gizem Daşer, “Bu zamana kadar ortaya atılan taciz iddiaları tamamen iftiradır. Bütün erkek ve kız kardeşlerimize kardeşi gibi bakar, kardeşi gibi her şeyden sakınır. Bunlar hep İngiliz derin devletinin oyunu ve inşallah bu oyun bozulacak” dedi. (İSTANBUL/DHA)