İşyeri sahibi izin vermedi: Sıkışan kedi ölüme terk edildi!

Edremit ilçesinde bir kedi havalandırma boşluğuna düştü. İşyeri sahibi duvarının delinmesine izin vermedi. Kedi hâlâ kurtarılmayı bekliyor...

DUVAR – Balıkesir’in Edremit ilçesinde havalandırma boşluğuna düşen bir kedi, işyeri sahibinin duvarın delinmesine izin vermemesi üzerine ölüme terk edildi. Kediyi kurtaramadan geri dönen itfaiye de savcılığa giderek iş yeri sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sözcü’den Şeyma Ulusoy’un haberine göre, tartışmalara konu olan olay Edremit İlçesi’nde Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bir apartmanda meydana geldi. Binanın havalandırma boşluğundan kedi sesi geldiği yönündeki ihbarın üzerine Edremit Belediyesi itfaiyesi adrese geldi.

Giyim mağazasının duvarında delik açılması gerektiğine karar veren itfaiye ekipleri mağaza yetkilileri ile irtibata geçti. Ancak mağaza sahibi başka bir yoldan sıkışan hayvanın kurtarılmasını istedi ve duvarın yıkılmasına izin vermedi. İtfaiye yetkilileri kediyi kurtarmak için geldikleri mağazadan ayrılmak zorunda kaldılar.

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan Edremit Belediyesi, “Konuyu savcılığa intikal ettirdik. Savcılıktan çıkacak kararı bekliyoruz” dediler.