Orhan Aydın: 'Darbe araştırılsın' dedim diye dava açılmış

Orhan Aydın serbest: “Darbenin siyasi ayağı araştırılsın” dediğim için “darbecilikten” dava açılmış.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, bugün gözaltına alınarak götürüldüğü Beyoğlu Emniyet Amirliği'nde ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Aydın, gözaltına alınma gerekçesi olarak Erzurum'dan hakkında yapılan bir ihbarın ve Antalya'da hakkında açılan bir davanın bulunmasının gösterildiğini açıkladı. Orhan Aydın Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Hakkımda 2 dosya var.

Yaşasın Hayat Yaşasın Tiyatro dediğim için Erzurum’dan “darbeci” diye ihbar edilmişim, diğeri Antalya’dan ihbar “Darbenin siyasi ayağı araştırılsın” dediğim için “darbecilikten” dava açılmış.

Reddettim ve Serbest bırakıldım. YAŞASIN TİYATRO YAŞASIN HAYAT." dedi.

'KAHKAHA ATTIM'

Polis merkezinden  ayrılırken açıklama yapan Orhan Aydın, “Hakkımda iki tane ihbar dosyası var. Biri Erzurum'dan diğeri ise Antalya'dan geliyor. İlkine gerçekten çok güldüm ikincinde de emniyet müdürlüğünde bile kahkaha attım" dedi,

Aydın, "47 yıldır bu coğrafyada sanat yürüten bir sosyalistten hiç kimse hiçbir biçimde ne yaparsa yapsın bir FETÖ'cü bir darbeci çıkartamaz. Hayatımı darbelere karşı kurmuş ve oluşturmuş bir adamım dolayısıyla iki dosyada ifade verdim. İkisinin de davası ya sürecek ya da kapanacak. Bir diğer dava daha var Vatan Caddesi'nde bir talimat var. Onun için de ifadeye gideceğim. Onun da ne olduğunu bilmiyorum. Eve geldiler gözaltına aldılar. Ortada herhangi bir darp yada benzeri bir şey yok. İfademi verdim şimdi hastaneye gidiyorum. Hastanede darp edilmediğime dair rapor alacağım ve ardından serbest kalacağım" şeklinde konuştu. (İSTANBUL/DHA)