TVNET'te hayali seçim sonucu yayınlandı!

TVNET yayınına test ekranı karışınca 4 gün önceden hayali seçim sonuçları yayınlandı! Kanaldan AA'nın test yayını için deneme yapıldığı açıklaması geldi. Ekrana yansıyan görüntülerde görülen hayali seçim sonucu ise, Tayyip Erdoğan yüzde 53, Muharrem İnce yüzde 26, Meral Akşener yüzde 12, Selahattin Demirtaş yüzde 7 olarak göründü.

DUVAR – TVNET’te 19 Haziran Salı günü yayınlanan ‘Akıl Odası’ adlı programda ilginç bir durum yaşandı. Programın tekrarı ise gece 02:00 sıralarında yeniden ekrana geldi. Programın tekrarı sırasında, yayına AA’nın “Seçim 2018” tablosu ve çeşitli görüntüler getirildi.

AA’nın Seçim 2018 tablosunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 53, Muharrem İnce’nin oy oranının yüzde 26, Meral Akşener’in oy oranının yüzde 12, Selahattin Demirtaş’ın oy oranının yüzde 7, Temel Karamollaoğlu’nun oy oranının yüzde 1 ve Doğu Perinçek’in oy oranının yüzde 1 olduğu görüldü.

Ekrana açılan sandık oranı da ‘yüzde 100’ olarak yansıtıldı ve il il sonuçlar da verildi. Ekrana yanlışlıkla getirilen AA’nın seçim tablosunun, ‘test yayını’ olduğu belirtildi.