Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Kahvelerde oturmayın, sağlığınız için hareket edin

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan çağrı: Kahvelerde oturmayın, sağlığınız için hareket edin.

DUVAR – Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin spor tesisi bakımından dünya standartlarının üstünde olduğunu söyledi. Bak, “Kahvelerde oturmayın, sağlığınız için hareket edin, sahalara, maçlara gelin. Çünkü spor bir yaşam tarzıdır. Spor insanı mutlu eder” dedi.

Rize Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yapılan 17 semt sahasının açılış töreni Rize Sahil Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ile Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.

Törende konuşan ve tesislerin hayırlı olması temennisinde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Hükümet olarak ülkenin dört bir yanında gençlerimize yönelik çok sayıda hizmetler yapıyoruz. Ülkemizin spor alanında gelişmesi noktasında şehir statları projesi başta olmak üzere her bir tarafa farklı farklı ölçekte tesisler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

‘SPOR İNSANI MUTLU EDER’

Türkiye’nin spor tesisi bakımından dünya standartlarının üstünde olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Bunlar gibi tesisler 10 binlerce yapılıyor. Hepsi gençlerimiz için. Burada da yazıyor: Uyuşturucuyla mücadele. Çok önemli bir konu. Gençlerimizin uyuşturucudan uzak durması için biz gençlerimizi spor salonlarına, spor sahalarına davet ediyoruz” diye konuştu.

Gençleri spor yapmaya davet eden Bak, “Kahvelerde oturmayın, sağlığınız için hareket edin, sahalara, maçlara gelin. Çünkü spor bir yaşam tarzıdır. Spor insanı mutlu eder. Spor insanı kötü alışkanlardan uzak tutar. Her şey gençler için” dedi.

BAKAN VE BELEDİYE BAŞKANI ARASINDA PENALTI İDDİASI

Konuşmaların ardından protokol üyelerince kurdele kesilerek tesislerin açılışı gerçekleştirildi. Bakanlar Bak ve Ağbal açılışını gerçekleştirdikleri tesisleri gezdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal hizmete açılan futbol sahasını gezdiği sırada kaleye penaltı atışında bulunmak istedi. Bunun üzerine Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap kaleye geçti.

Penaltı atışı öncesi Başkan Kasap, “5 milyon TL gönderirseniz golü yerim” teklifinde bulunurken, Bakan Ağbal’dan “Golü atarsam 5 milyondan vazgeçer misin?” diye karşılık verdi.

Kasap, Ağbal’ın penaltı vuruşunu köşeye uzanarak çıkardı. Daha sonra Bakan Ağbal, ceket ve gözlüğünü çıkararak kaleye geçti. Ağbal’ın koruduğu kaleye şut çeken Başkan Kasap’ın penaltısında top filelerle buluştu.

Gülüşmelerin yaşandığı penaltı atışlarının ardından 5 milyon TL iddiasının sorulduğu Bakan Ağbal, “İddiaya girmedik, devlet işlerinde iddia olur mu?” diye yanıt verdi. (RİZE/DHA)