Danıştay üyesi, Muharrem İnce'yi hedef aldı

Danıştay Üyesi Aysel Demirel, Twitter hesabından, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi hedef alan bir paylaşımda bulundu. Demirel "Muharrem İnce zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık, unutmayacağız" dedi. Demirel yoğun tepkiler nedeniyle bugün öğle saatlerinde söz konusu tweeti sildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İkinci Ordu Komutanı Metin Temel'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Muharrem İnce'yi eleştiren sözlerini alkışlamasının yankıları sürerken, benzer bir tavır da Danıştay Üyesi Aysel Demirel'den geldi.

Erdoğan tarafından 2014'te Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine atanan, ardından da Danıştay üyesi olan Aysel Demirel, kişisel Twitter hesabında CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi hedef aldı. Söz konusu tweet, yüksek yargı üyesinin tarafsızlığını yitirdiği eleştirilerine neden oldu.

Demirel'in Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, "Evet çok şükür başörtüsü mesele olmaktan çıkmıştır bugün gizlemeye çalıştığınız gerçek niyet ve çabalarınıza rağmen. Muharrem İnce zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık unutmayacağız" dedi.

Demirel, gelen yoğun tepkiler ve yüksek yargı mensubu olarak tarafsızlığını bir kenara bıraktığı eleştirileri üzerine söz konusu tweeti silmek zorunda kaldı.

Demirel'in daha önce de Twitter hesabından, hükümet yetkililerin çok sayıda mesajını paylaştığı görülüyor.

(HABER MERKEZİ)