Bursa'da İYİ Parti standına saldırı

Bursa'da iki gün süren gerginlik, İYİ Parti standına saldırıyla sonuçlandı. Taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 6 kişi yaralandı. İYİ Parti saldırıdan, AK Parti'yi sorumlu tuttu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bursa'da, Emirsultan meydanındaki İYİ Parti standına saldırı oldu. Çıkan kavgada 6 kişi yaralandı.

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, iki gündür süren gerginliğin saldırıyla sonuçlandığını, polisin saldırganları havaya ateş açarak durdurduğunu bildirdi.

Saldırıdan AK Parti'yi sorumlu tutan İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, olaya ilişkin şu açıklamada bulundu:

"Tüm partilerin hem Ramazan etkinliği hem de seçim çalışması yaptığı alanda İYİ Parti standına ve İyi Partililere yapılan saldırı, ülkemizde büyüyen tahammülsüzlüğün vardığı noktayı göstermesi bakımından çok önemlidir.

İki gündür İYİ Parti standına ve arkadaşlarımıza yapılan saldırılar doğrudan AK Parti’nin yan kuruluşu durumundaki 'İlk Oy Hareketi ' platformu mensuplarınca gerçekleştirilmiş olup, başkaca hiçbir parti veya kuruluşla ilgisi yoktur.

Daha önce yapılan saldırı sonrasında da belirtmemize rağmen, bu tür alanlarda emniyet kuvvetlerinin gerekli kontrolleri yapmayıp, tedbirleri almaması ve müdahale etmekte yetersiz kalması da ayrı bir sorundur.

Seçimlerin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için tüm yetkilileri tarafsız bir şekilde göreve davet ediyoruz."

Taş, sopa ve sandalyelerin kullanıldığı kavgada 6 kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine sevk edilen ambulansla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, Çevik Kuvvet ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

(BURSA-DHA)

Etiketler MHP Bursa kavga iyi parti