Ahmet Şık: HDP'den adayım

Gazeteci Ahmet Şık, İstanbul'dan HDP milletvekili adayı olduğunu duyurdu. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de dün, Ahmet Şık'ın HDP'den aday adayı olduğunu söylemişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimi için partilerden aday adaylığı başvuruları sürüyor. Gazeteci Ahmet Şık da, adaylığını açıkladı. Cumhuriyet'ten istifa eden Şık, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, HDP'den milletvekili adayı olduğunu duyurdu.

Ahmet Şık, adaylığına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada; barış, demokrasi, eşitlik, adalet, özgürlük için yola çıktığını söyledi. "Çocuklarımıza yaşanası, huzur içinde nefes alıp verecekleri, geleceği özgürce ilmek ilmek örebilecekleri bir ülke bırakabilmek için ırkçılığın sıradanlaşmasına, ayrımcılık ve nefret tohumlarının ekilmesine karşı bir arada yaşamın mücadelesini vermek zorundayız" diyen Ahmet Şık, şu açıklamada bulundu:

"Umutluyuz. Umut kendi gerçeğini de yaratır geleceğini de.

Söyledim, tekrarlayayım: Bu ülke yalanın karanlığını değil, hakikatin ışığını hak ediyor. Gazetecilikte olduğu gibi siyasette de temel şiarım, Nazım’ın dediği gibi “Annelerin ninnilerinden, spikerin okuduğu habere kadar, yürekte, kitapta ve sokakta” yalanı yenmek olacak.

İşte bu yüzden milletvekili adayıyım.

Sessizlik çemberini kırmak, bu güzel ülkemizi hakikatin ışığıyla aydınlatmak için adayım.

Halkların Demokratik Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş ve mücadele arkadaşlarının şahsında tutsak edilmiş tüm siyasetçiler, gazeteciler, öğrenciler ve avukat arkadaşlarımla dayanışmak için adayım.

Özlediği hayat hep yarınlara ertelenmiş halkımızla birlikte bugünü kazanmak için adayım.

Çocuklarımızın düşlerini gerçek kılacağımız bir hayatı çıkarmak için adayım.

Biliyorum ki, hayatı değiştireceksek, bu ancak birlikte başarılacak. Sen’le olacak! Biz olabilirsek olacak.

Yolumuz açık, önümüz barış olsun."