Hakkari'de 30 bölge 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Hakkari'de 30 yer geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Hakkari Valiliği, belirtilen bölgelere izinsiz girişlerin yasaklandığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hakkari Valiliği, kent merkezi ile 3 ilçedeki 30 bölgeyi, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini duyurdu.

Hakkari merkezi, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova'da 30 nokta özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devlet ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki 30 bölge, 09 Mayıs 2018 günü saat 00:00:01’den 23 Mayıs 2018 günü saat 23:59:59’a  kadar, 'özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." (HAKKARİ/DHA)