Ahmet Hakan'ı İYİ Parti haberi götürmüş!

Ahmet Hakan'ın Kanal D Haber'den 'apar topar' ayrılması ile ilgili iddia: İYİ Parti'nin FETÖ filminin haberleştirilmesi süreci öne çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demirören Grubu’nun Doğan Medya’yı satın almasının ardından en çok merak uyandıran konulardan biri de Ahmet Hakan’ın Kanal D Haber’deki geleceği oldu. Birbiri ardına ortaya çıkan ayrılık iddiaları dün Hakan'ın, canlı yayında Kanal D Haberi son kez sunduğunu duyurmasıyla gerçek oldu.

Veda gerekçesiyle ilgili açıklama yapmayan Hakan, diplomatik bir dil kullanmayı tercih ederek, "16 Ocak 2017'de Kanal D Haber'de başlayan yolcuğumuz burada noktalanıyor. Kanal D ekranlarında son kez birlikte olduk bu akşam. Hepinize çok teşekkürler ve iyi akşamlar" demekle yetindi.

CNN Türk ve Hürriyet Gazetesi’ndeki işlerine devam edeceği belirtilen Ahmet Hakan’ın Kanal D'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılsa da herkes bunun 11 Mayıs’ta gerçekleşmesini bekliyordu. Ahmet Hakan’ın yerine NTV’den Buket Aydın’ın geleceği de ortaya çıkmış, Aydın sosyal medya hesabından bu iddiaları doğrulamıştı. Ancak Medyaradar'da yer alan kulis habere göre, geçtiğimiz hafta Kanal D Haber’de yayınlanan bir haber ayrılışı erkene çekti.

İYİ PARTİ'NİN REKLAM FİLMİ...

25 Nisan’da yayınlanan haber bülteninde Hakan ve ekibi Akşener’in FETÖ ile ilgili hazırladığı reklam filmini alıp haberleştirdi. Reklam filminin içinde İYİ Parti’nin 'FETÖ kumpası'na uğrayan isimleri ve Akşener'in mesajları ana haber bülteninde kesilmeden verildi. Üstelik filmde AK Parti’nin FETÖ’cüler ile bir dönem çok yakın ilişkiler içinde bulunduğuna gönderme yapılması Medyaradar'a göre 'Demirörenleri bir anda sandalyelerinden havaya fırlattı'. Olay kanalda da kriz yarattı Hakan’a 1 Mayıs’ta Kanal D serüveninin noktalanacağı duyuruldu. (Kaynak)