Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen 4 yıllık icraatlarını anlattı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, göreve geldiği günden bu güne gerçekleştirilen hizmet ve projeleri düzenlediği basın toplantısında anlattı. Taşdelen, “4 yılda söz verdiğimiz her şeyi yaptık. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız gereğince kamu yararı için çalıştık” ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirilen hizmet ve projeleri düzenlediği basın toplantısında anlattı. Taşdelen, Çankaya Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıda, “4 yıl önce CHP adayı olarak dolaştığımız 124 mahallede verdiğimiz tüm sözleri tuttuk. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız gereğince kamu yararı için çalıştık” dedi.

'ÇANKAYA'NIN KREŞLERİNDEN BİN 600 ÇOCUK YARARLANIYOR'

Belediye olarak hizmet verdikleri dönemde hiç borçlanmadıklarını, yatırım için de 3 arsa aldıklarını söyleyen Taşdelen çocuklar için yaptıkları projeleri aktardı. Taşdelen ilk hizmet yılları olduğunu hatırlatarak, “Yaptığımız 7 yeni kreşle birlikte Çankaya’da toplam 12 kreşte bin 600 çocuğa hizmet veriyoruz. Türkiye’nin en büyük kamu kreşi işletmecisiyiz. TED’le birlikte yaptığımız 420 öğrenci kapasiteli yurdumuza, Ağustos’ta temelini atacağımız 550 kişilik bir yurt daha eklenecek” dedi.

'ÜCRETSİZ KURSLARDAN 26 BİN KİŞİ YARARLANDI'

Müzik eğitiminden dikişe kadar geniş bir yelpazede ücretsiz kurslar verildiği Çankaya Evleri ile büyük bir ihtiyacı karşıladıklarını vurgulayan Taşdelen, “13 yeni Çankaya Eviyle birlikte 26 bin Çankayalı’nın yararlandığı mekanlarda emekliler için baharevi, çocuklar için oyun odaları, gençler için kütüphaneler bulunuyor. Yıldız’da açacağımız Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi’nde de bin kişilik yemek ve 350 kişilik nikah salonunun yanı sıra bir Çankaya Evi daha olacak" dedi.

'PAZARYERLERİ KENT MEYDANI OLDU'

Buz pateni, yüzme havuzu yapımı gibi ilklere imza attıklarını ifade eden Taşdelen hayata geçirdikleri projelere ilişkin, “Pazaryerlerini de kent meydanlarına çeviriyoruz. 28 Nisan’da Edip Akbayram konseriyle açacağımız Esat Pazaryeri ve Özgürlük Meydanının alt kısmı pazar yeri, üst kısmı dinlenme, yürüme, spor yapma, oyun oynama gibi faaliyetlerin yapılabileceği alan olacak" ifadelerini kullandı.

'VATANDAŞA DOKUNAN İŞLER YAPTIK'

Sosyal belediyecilik anlayışları doğrultusunda vatandaşa dokunan işlere imza attıklarını ifade eden Taşdelen, şöyle devam etti:

“Belediye girişinde bulunan Hoş Geldiniz Masası ile 3 yılda 480 bin işlem ortalama 4 dakikada yapıldı. Ramazan’da kurduğumuz iftar çadırlarında 585 bin vatandaş orucunu açtı. 181 okulun ve 90 caminin tadilatını yaptık. 80 yeni muhtarlık, 90 taksi durağı yaptık. Özellikle maddi olanakları kısıtlı 20 bin vatandaşımızı kültür gezilerine götürdük. Ailelere Halk Kart ile 300 TL’lik alışveriş ya da nakit çekme olanağı sağlarken, Sağlık Kart ile vatandaşların 50’ye yakın özel hastaneden indirim almasını sağladık.”