Murat Sabuncu: Bundan sonra da cesaretle gazetecilik yapacağım

Hapis cezası alan Cumhuriyet muhabiri Ahmet Şık, kararla ilgili açıklamasında "Enseyi karatmayın. Biz kazanacağız" dedi. Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Murat Sabuncu ise "Bilsinler korkuyorsam şerefsizim. Bu ülkede kalacağım, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cesaretle gazetecilik yapacağım" açıklamasını yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhuriyet çalışanlarının yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası verilen Ahmet Şık, 7 yıl 6 ay hapis verilen Murat Sabuncu, kararın ardından açıklama yaptı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Şık "Enseyi karatmayın. Haklı olanı susturma savaşını tarihte hiçbir diktatörlük kazanamadı. Biz kazanacağız." dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Murat Sabuncu, "7.5 yıl ceza verdiler. Bilsinler korkuyorsam şerefsizim. Bu ülkede kalacağım, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cesaretle gazetecilik yapacağım. Memleket ve meslek aşkımı hiçbir karar öldüremez" ifadeleri kullandı.

Bugün karar açıklanan davada; Akın Atalay'a, 7 yıl 3 ay 15 gün, Orhan Erinç'e 6 yıl 3 ay, Murat Sabuncu'ya 7 yıl 6 ay, Kadri Gürsel'e 2 yıl 6 ay, Güray Öz'e 3 yıl 9 ay, Musa Kart'a 3 yıl 9 ay, Aydın Engin'e 7 yıl 6 ay, Hikmet Çetinkaya'ya 6 yıl 3 ay, Mustafa Kemal Güngör, Hakan Kara ve Önder Çelik'e 3 yıl 9 ay, Ahmet Kemal Aydoğdu'ya 10 yıl, Emre İper'e yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Cumhuriyet davasında hapis cezalarıCumhuriyet davasında hapis cezaları