Uber tehdidine suç duyurusu

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun 'Taksici esnafının sabrı taşar taksici esnafı ekmeği için emeği için her şeyi yapar' sözlerinin ardından suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunda bulunan İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, "Bizler gerçek beyefendi taksicileriz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Uber - taksici geriliminin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki taksici eyleminde 'yakarız' çıkışı yapan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'ya tepkiler gelmeye devam ediyor. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı konuşmasıyla tepki çeken İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu hakkında İstanbul Taksiciler Birliği ve İstanbul Taksi Ulaşım Platformu başkanları suç duyurusunda bulundu.

'TAKSİCİ ESNAFIN SABRI TAŞAR...'

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, 12 Mart'ta  internet üzerinden taksi hizmeti veren UBER'e açtıkları davanın ertelenmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Eğer meclisimiz bu konuda gerekli çalışmayı yapmazsa eğer adalet farklı bir karar verirse taksici esnafının sabrı taşar taksici esnafı ekmeği için emeği için her şeyi yapar. Namus ne kadar önemliyse ekmeğimiz de o kadar önemlidir" demişti.

Suç duyurusu sonrasında basın açıklaması yapan İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, "İstenmeyen bir şekilde İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu tarafından siz değerli basın mensuplarına, önünde bulunduğumuz adliyenin savcılarına,  hükümete ve diğer kuruluşlara hiç istemediğimiz bir şekilde tehditvari konuşmalar yapılmıştır. Bizler İstanbul Taksiciler Birliği ve İstanbul Taksi Ulaşım Pltaformu olarak, bu konuşmayı kabul etmiyoruz ve kınıyoruz. Bizler gerçek beyefendi taksicileriz. İstanbul'un yükünü çeken beyefendileriz." dedi. (İSTANBUL - DHA)