Çocukları kaçırılan aile: Kızımız çocuk gelin olmasın

Mardin'de 16 yaşındaki kız çocuğu evde yalnız olduğu sırada kapı kırılarak akrabası tarafından kaçırıldı. Baba Metin M., çocuklarını kaçıran kişinin daha önce iki evlilik yapan bir akrabaları olduğunu, olayda kullanılan aracın plakasının dahi bilindiğini belirterek, "Kızımız daha küçük. Çocuk gelin olmasın" diyerek yetkililerden yardım istedi. Başsavcılık 1 kişinin tutuklandığını, asıl failin ise arandığını açıkladı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mardin'in Yeşilli ilçesinde ailesiyle yaşayan 16 yaşındaki D.M., 9 gün önce evde yalnızken kapıyı kırarak içeri giren kişiler tarafından kimse görmesin diye yorgana sarılarak kaçırıldı.  Kızlarının akrabaları tarafından kaçırıldığını söyleyen aile, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu. Polis ekipleri, çocuğun bulunması için çalışma başlattı.

D.M.'den henüz haber alınamazken, baba Metin M., kızının kaçırıldığı gün eşinin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gittiklerini belirterek, olayı şöyle anlattı:

"Sabah evden çıktık ve saat 11.00 gibi eve döndük. Kapıyı bir çaldım, ancak açan olmadı. İkinci kapıyı kırıp eve girmişler. Baktım, kızım yerinde yok. Kızının kaçırıldığı gün eşminin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gitmiştim. Kızımın evde olmadığını fark edince hemen emniyete gittim. Amcamın oğlu, 'Senin kızın kaçırılmış' dedi. 'Kimdir?' dedim, 'İbrahim adında bir kişi kaçırmış' dedi. Nasıl kaçırılmış diye bakınca, evin her iki kapısının da kırıldığını gördük. Kızım evde uyuyormuş, her iki kapıyı kırarak içeri girmişler ve yorgana sarıp götürmüşler. Olayın üzerinden 9 gün geçti. Polis hâlâ araştırma yapıyor. Benim Cumhurbaşkanım, Başbakanım ve bakanımızdan istirhamım, kızımın bir an önce bulunması. Kızım 9 gündür kayıp. Daha önce ne telefon açtılar ne de istediler. Kızımın telefonu bile yok. Zaten küçük kızım, daha 16 yaşında. Kızımı kaçıran iki evlidir, birinin resmi nikâhı var. Yaşı ufaktır, çocuk gelin olmasını ne kendisi ne de biz istiyoruz. Kaçırdıkları aracın plakası belli, kaçıranlar belli. Ama hâl3a bulunamadı. Kızımın bir an önce bulunmasını istiyorum."

ANNE: KIZIMI KURTARSINLAR

Kızının daha çocuk yaşta olduğunu belirten anne Mülkiye M. ise kaçıranların akrabaları olduğunu ama hiç tanımadıklarını belirterek, "Kızımı kaçıran 30 yaşında var, iki kere evlenip boşanmış bir adam. Kızımla hiç irtibatları yoktu. Ne terlik, ne yazma vardı. Yorganla birlikte götürdüler. Haberi olsa böyle mi gider? Kızımı bu yaşında gelin yapılsın istemiyorum. Herkes 'küçük yaşta gelinlere karşıyız' diyor, ben de kızımı kurtarmalarını istiyorum" diye konuştu.

BAŞSAVCILIK: YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, Yeşilli ilçesinde 16 yaşındaki D.M.'nin kaçırılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Suça iştirak ettiği belirtilen B.S.'nin tutuklandığı, olayın asıl faili İ.S.'nin ise arandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Yürütülen soruşturma çerçevesinde; suç konusu olaya iştirak ettiği değerlendirilen şüpheli B.S. gözaltına alınmış ve savunmasının tespitine müteakip tutuklama talebiyle 15/03/2018 tarihinde Mardin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmiştir. Mardin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce adı geçen şüpheli tutuklanmıştır. Yine mezkur olayın asli faili olduğu değerlendirilen şüpheli İ.S. hakkında ise yine Mardin nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce yakalama kararı çıkartılmıştır. Firari olan şüphelinin yakalanması amacıyla yapılan soruşturma işlemleri halen devam etmektedir."

(MARDİN-DHA)