Kemal Kurkut vurulduğu yerde anıldı

Diyarbakır’da 21 Mart 2017 günü düzenlenen Newroz kutlamaları sırasında öldürülen Kemal Kurkut anıldı. HDP Milletvekilleri Kurkut’un vurulduğu yere karanfil bıraktı.

Google Haberlere Abone ol

DİYARBAKIR - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve HDP’li milletvekilleri 2017 Newroz’unda Kemal Kurkut’un öldürüldüğü yere karanfil bıraktı. Anmaya çok sayıda vatandaş da katıldı.

Kemal Kurkut’un vurulduğu yere karanfil bırakan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Kemal Kurkut burada Newroz alanına gitmek isterken, güvenlik güçlerinin açmış olduğu ateş sonucu katledildi” şeklinde konuştu.

Kemal Kurkut’un annesinden Newroz mesajı: Kemalim’i de yanınızda götürün!Kemal Kurkut’un annesinden Newroz mesajı: Kemalim’i de yanınızda götürün!

Pervin Buldan, Kurkut’u vuran polisin tutuksuz yargılandığını hatırlatarak şunları söyledi: “Polisler Kürde sıkılan kurşunun cezasız kalacağını biliyorlar. Ama biz bunu asla kabul etmiyoruz. Kemal Kurkut gibi hayatını kaybeden yüzlerce çocuğumuz, gencimiz kalbimizdedir, vicdanımızdadır, beynimizdedir. Faillerin cezasız kalmaması için takipçisi olacağız.” (DUVAR)

2018 Newrozu'ndan fotoğraflar2018 Newrozu'ndan fotoğraflar