2 bin taksici Uberci oldu

Taksiciler ve Uber şoförleri arasındaki gerilim sürerken, iki bin taksicinin Uber şoförü olduğu açıklandı. Uygulamayı plaka sahiplerinden ziyade taksi şoförlerinin desteklediği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'da taksicilerin Uber şoförlerine saldırıları sürerken iki bin sarı taksicinin Uber'e üye olduğu ortaya çıktı.  Taksiciler "Uber ekmeğimizi elimizden alıyor" derken Uber Türkiye'nin resmi rakamlarına göre İstanbul'da sisteme kayıtlı 2 bin taksici yer alıyor.

'ŞOFÖR OLARAK DESTEKLEYEN ÇOK'

Habertürk TV'den Okan Ateş'in haberine göre o taksicilerden biri olan Bünyamin Sıdar Uber'in daha çok kazandırdığını söylüyor. Neden Uber sistemine dahil olduğunu açıklayan Sıdar, "Uber'de müşteriler saygılı, gideceğin güzargahı seçmene gerek yok, alacağım ücreti Uber zaten önceden belirliyor. Plaka sahibi olarak değil de şoför olarak destekleyenler çok" dedi.

Bir başka taksici ise UBER kullanan meslektaşlarına tepki göstererek "Karşı olduğun bir şeyi kendin yapıyorsun. Ne farkın kaldı onlardan? Ticari taksicisin sen bir de Uber kullanmanın manası nedir" açıklamasında bulundu.

Etiketler taksi uber sarı taksi