Kemal Kurkut’un annesinden Newroz mesajı: Kemalim’i de yanınızda götürün!

Diyarbakır’da 21 Mart 2017 günü düzenlenen Newroz kutlamaları sırasında öldürülen Kemal Kurkut’un annesi Sican Kurkut: Newroz’a giderken Kemalim’i de yanınızda götürmeyi unutmayın.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Geçtiğimiz yıl Diyarbakır Newrozu’nun kutlandığı alana gelmek isterken üzeri yarı çıplak olmasına rağmen “canlı bomba şüphesi” iddiasıyla polisin açtığı ateşle vurularak öldürülen Kemal Kurkut’un annesi Sican Kurkut, bir yıldır adaletten mahrum bırakıldıklarını söyledi. Anne Kurkut Newroz’a katılacaklara mesaj verdi: “Newroz’a giderken Kemalim’i de yanınızda götürmeyi unutmayın.”

Diyarbakır’da 21 Mart 2017 günü düzenlenen Newroz kutlamasına katılmak üzere Malatya’dan kente gelen üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un polislerce öldürülüşünün üzerinden bir yıl geçti.

Kurkut’un öldürülüşünün üzerinden bir yıl geçerken, Newroz arifesinde konuşan anne Sican Kurkut, oğlunun özellikle Newroz gününde öldürülmesinin kendisine ayrı bir acı yaşattığını söyleyerek, “İlkbaharın gelişini müjdeleyen Newroz gününde bize kara kışı yaşatanlara karşı öfkemiz büyük. Bayramımızı kana buladılar” diye konuştu.

Jin News’ten Gülistan Azak’a konuşan anne Kurkut, oğlunu öldüren polisin hala tutuksuz yargılandığını hatırlatarak da avukatların sanık polisin tutuklanması yönündeki tüm taleplerinin reddedildiğini söyledi ve “Bu nasıl adalet, bu nasıl  hukuk?” diye sordu: “Ben bir yıldır hukuktan, adaletten mahrum bırakılan, mağdur edilen bir anneyim. Kemal’i katleden polisin hala elini kolunu sallayarak aramızda dolaşması acı veriyor. Kemalim için adalet istiyorum.”

“Newroz’a giderken Kemalim’i de yanınızda götürmeyi unutmayın” mesajı da veren anne Kurkut, 21 Mart Newroz günü Kemal Kurkut’un mezarında bir anma yapılacağını da sözlerine ekledi.