Eskişehir'de 'termik santral mitingine' Afrin engeli

Eskişehir Valiliği’nden “Termik santral istemiyoruz” mitingine Afrin operasyonu nedeniyle engel getirildi. Valilik genelge yayınlayarak eylemi yasakladı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Eskişehir’de yapılması planlanan termik santrale karşı hafta sonu yapılacak olan mitinge valilik izin vermedi. Miting yasağına gerekçe olarak Afrin operasyonunu gösteren valilik, miting sırasında “sansasyonel eylem” yapılacağı istihbaratı aldıklarını iddia etti.

Valiliğin düzenleme komitesine gönderdiği yanıtta tam 1 ay öncesinin tarihinin atılması da dikkat çekti. Belgede, '21. 01. 2018' tarihi yer alıyor.

Valilik tarafından Miting Düzenleme Kurulu’na gönderilen cevapta “Terör örgütleri ve destekçileri tarafından şehir merkezlerinde toplumsal olayların çıkarılmaya çalışılabileceği, milli hassasiyeti yüksek vatandaşlarımızın provoke edilerek çatışmaların yaşanmasına tevessül edilebileceği, ülkemizin siyasi istikrarını bozmak amacıyla sansasyonel eylem arayışına girilebileceği yönündeki istihbari bilgiler de göz önünde bulundurularak ilimizdeki genel güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, söz konusu açık hava toplantısı etkinliği uygun görüşmemiştir” denildi.