Ömer Halisdemir'in yeni görüntüleri ortaya çıktı

Darbeci general Semih Terzi'yi vuran astsubay Ömer Halisdemir'in son anlarına ait yeni görüntüler, dava dosyasına girdi. Telefon görüşmesi yapan Halisdemir, merdivenlerden inip dışarı çıktıktan sonra Terzi'yi vuruyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 15 Temmuz darbe girişiminde, Özel Kuvvetler Komutanlığı karargahını ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi'yi vuran astsubay Ömer Halisdemir'in son anlarına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Dava dosyasına giren görüntülerde Halisdemir'in, yaptığı telefon görüşmesi yaptığı ve sonrasında vurulan Terzi'nin yaralı halde taşındığı anlar yer alıyor. Halisdemir'in telefonda dönemin Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı ile görüştüğü tahmin ediliyor.

SANIKLARIN TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in darbeci asker tarafından vurulmasıyla ilgili Ankara 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tanıkların dinlenmesi tamamlandı. Tanıkların ardından Mahkeme Başkanı Bayram Kantık, davaya konu olaylarla ilgili hazırlanan ayrıntılı bilirkişi raporunun dosyaya girdiğini ve raporun daha önce taraf avukatları ve sanıklara gönderildiğini söyledi.

Mahkeme, sanık ve avukatlarının bilirkişi raporuna yönelik tek tek savunmalarını ve taleplerini aldı. Taleplerin ardından ara kararını veren mahkeme tüm sanıkların tutukluluk haline karar vererek, duruşmayı 19 Mart tarihine erteledi.

Bilirkişi raporunda yer alan görüntülerde, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'nin Özel Kuvvetler Komutanlığı'na geldiği saatlerde, Ömer Halisdemir komuta katında görülüyor. Halisdemir, dönemin Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı ile yaptığı tahmin edilen ve "Darbeci Semih Terzi'yi vur" emrini aldığı telefon görüşmesinin ardından merdivenlerden yavaş yavaş inerek dışarı çıkıyor.

Zekai Aksakallı: Semih Terzi'nin öldürülmesi emrini ben verdimZekai Aksakallı: Semih Terzi'nin öldürülmesi emrini ben verdim

Kısa bir süre sonra Halisdemir, Semih Terzi'yi vurmasının ardından kapıda koşan askerler görülüyor.

Kısa süre sonra Semih Terzi yaralı bir şekilde bir çarşafla komuta katına çıkartılarak, davanın sanıklarından eski Albay Ümit Bak'ın odasına sokuluyor. Bir süre geçtikten sonra Semih Terzi, hastaneye götürülmek üzere odadan çıkartılıyor. Terzi, dışarıda bekleyen helikoptere bindirilerek hastaneye götürülüyor. (ANKARA/DHA)