Market çalışanları rehin alındı

İstanbul Eyüp'te silahlı 6 kişi marketi soymak istedi. Polisin bir süre önce takibe aldığı kişilere müdahale edince çatışma çıktı. Soyguncuların rehin aldığı market çalışanları saatler sonra kurtarılırken, 6 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eyüpsultan’da bir markete giren soyguncular çalışanları rehin aldı. Markete, polis operasyon düzenledi. Operasyon sonrası rehineler kurtarılırken, 3 şüpheli olay yerinde gözaltına alındı. Kaçan 3 kişi ise bir süre sonra yakalandı.

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen gasp şüphelilerinin 14 ayrı gasp olayının failleri olduğu ve arandıkları belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

O ANLAR ANLATTI

Olayın meydana geldiği yerde işyeri olan Çetin Eren isimli yurttaş, o anları şöyle anlattı: "Saat 21.00’den kapatıyorlar zaten kapıları. Hesapları kapatıp çıkarken bir araç yanaşıyor, 4 kişi iniyor içinden silahlı. Zorla içeri giriyorlar, arkadaşları rehin alıyorlar. O esnada emniyet birimleri de o soyguncuları takip ediyorlarmış. Emniyet birimleri de olaya giriyorlar ve orada kısa süreli çatışma çıkıyor. 2 kişi aşağıya kaçıyor, orada da çatışma yaşanıyor. Polis ekipleri alıyor soyguncuları.

Buradakiler de çalışanları rehin alıyorlar. Polislerde diyalogdan sonra çalışanlar çıkıyor, polisler de soyguncuları da alıyorlar. Ben burada değildim, 5 dakika önce çıkmıştım dükkandan. Hatta market kapanmadan önce de alışveriş yapmıştım saat 20.55’te, daha sonra iş için buradan ayrıldım. 20 dakika sonra geldiğimde burasını komple kapatmışlardı. Olan olmuştu. Dükkanıma da giremedim, ileride alıkoydular bizi. Emniyet güçleri operasyon yapıyorlardı."

Etiketler istanbul rehine