Gülmen ve Özakça tedavi altına alındı

OHAL İnceleme Komisyonu'nun kararının ardından 324. günde açlık grevini bitiren eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - OHAL Kanun Hükmünde Kararnamesi ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, 324. gündür sürdürdürdükleri açlık grevini bitirme kararı aldı. İşe iade talebiyle OHAL İnceleme Komisyonu'na yapılan başvuruları reddedilen 2 eğitimci, bu karar olumsuz olsa da, "yeni bir sürecin önü açıldı" diyerek açlık grevini sonlandırdı.

324 gündür açlık grevinde  olan Gülmen ve Özakça bu kararın ardından Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Gülmen ve Özakça ile beraber açlık grevi yapan Mehmet Güvel ile Esra Özakça da aynı hastanede tedavi altına alındı. Tedavi sürecini eğitimcilerin hekimleri de yakından izleyecek.

Semih Özakça hastaneden paylaştığı mesajında, "Hastanede Ken Parker okuyabilmenin büyük mutluluğuyla, bütün dostlara iyi geceler" dedi.

Gülmen ve Özakça ile birlikte hastaneye kaldırılan Mehmet Güvel ve Esra Özakça'nın tedavisinin yaklaşık 6 hafta sürmesi bekleniyor. Bu süreçte normal gıdalara doğru beslenme süreci işletilecek. Bu arada açlık grevinin vücuda verdiği hasarlar tespit edilip giderilmeye çalışılacak. (DUVAR)