Kandıra'da 'ölüm tarlası' araştırılıyor

Kocaeli Kandıra’da gözaltına alınan 7 çete şüphelisinin verdiği bilgiler sonucu bir tarlada yapılan kazıda 2 ceset bulundu. Soruşturmayı derinleştiren polis, bölgede başka cesetlerin çıkabileceği üzerinde duruyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kocaeli polisi kentte yıllardır faaliyet gösterdiği ifade edilen bir çeteye operasyon düzenledi. 6 ay sürdüğü belirtilen takibin ardından 22 Ocak’ta başlayan ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında yapılan baskınlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Gazete Habertürk'ten Caner Aktan'ın haberine göre şüphelilerin KOM Şube’de verdiği ifadeler, çetenin işlediği cinayetlerin de ipuçlarını açığa çıkardı. Bu doğrultuda Kandıra Kısalar Köyü, Açmalar mevkiinde kazı yapıldı. Kazıda bir erkek ve bir kadına ait ceset bulundu. Uzun süre önce öldürülüp gömüldüğü anlaşılan cesetler detaylı inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ardından soruşturma genişledi ve dün düzenlenen operasyonda 2 kişi daha yakalandı. ‘Çıkar amaçlı organize suç örgütü kurma’ iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişi çapraz sorguya çekildi. Gözaltı listesinde 16 kişinin bulunduğu soruşturma kapsamında aranan 2 şebeke üyesinin yurtdışına kaçtığı öğrenilirken diğer zanlıların yakalanması için çalışmalar sürüyor.

BAŞKA CESETLER ÇIKABİLİR

Savcılık, organize suç örgütü üzerinde duruyor. 2 kişinin ölüm emrini cezaevinde bulunan çete liderinin verdiği tahmin ediliyor. Öte yandan zanlıların ifadelerine göre çetenin işlediği başka cinayetlerin de olabileceği üzerinde duruluyor.

Ankara'da zincirleme cinayetlerAnkara'da zincirleme cinayetler

Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda 2 kişinin cesedi kar altındaki dağlık alanda gömülü bulundu. Polis, çetenin öldürdüğü başka kurbanları da bölgeye gömmüş olabileceğini düşünüyor.

Etiketler çete ceset Kandıra