Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş'e 'askerlik' gözaltısı

Veyis Ateş 12 yıl sonra 'bakaya kalmak'tan gözaltına alındı. Ateş "2004'te bakaya (askere geç katılma) suçu işlediğimden dolayı Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındım" açıklaması yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş, İstanbul'a gitmek üzere geldiği Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındı. Ateş'in gözaltına alınma sebebinin ise 12 yıl önce 'bakaya kalma' (askere geç katılma) suçu olduğu belirtildi.

Veyis Ateş, yaşadığı  gözaltı olayını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu; "23:15 uçağıyla İstanbul'a gitmek varken 04:30 uçağını bekliyorum. Durumumu arz edeyim: 2004'te bakaya (askere geç katılma) suçu işlediğimden dolayı Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındım. Mahkemeye çıkarıldım; ifadem alındı. Serbest bırakıldım. Askerliğimi yapmışım ama Türk yargı sisteminin malum sebeplerinden dolayı yargı bana, 12 yıl sonra 'Hey sen, bir bakar mısın, askere niye geç gittin?' dedi ve bu durum uykusuz bir geceye sebep oldu. Olsun. Konu tuhaf olsa da gözlem imkanım oldu, gururlandım"