Üniversite öğrencisi kadını dolmuştan indirip kaçırdılar

Mersin'de üniversite öğrencisi Zelal Topçul, iki kişi tarafından zorla dolmuştan indirilerek kaçırıldı. Araçtaki ve çevredekilerin hiçbir müdahalede bulunmaması dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mersin'de üniversite öğrencisi Zelal Topçul, bindiği minibüste 2 kişi tarafından kaçırıldı.

Ailesi ve polis, kaçırılan kızlarını ararken, Topçul'un kaçırılma anı bindiği minibüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde oturan Zelal Topçul, bu yıl Mersin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü'nü kazandı. Kayıt yaptırıp okula başlayan Topçul'u, iddiaya göre, Kızıltepe'de akrabası Derviş Topçul'a istediler. Aile ise kızlarının okuduğunu belirterek, teklifi reddetti. Olumsuz yanıtın ardından ısrarını sürdüren Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah Topçul (27) ve arkadaşı Savaş Y. (22) ile birlikte Mersin'e gelip, Zelal Topçul'u takip etmeye başladı.

MİNİBÜSÜN ÖNÜNÜ KESTİLER

Yurtta kalan Zelal Topçul, Akdeniz ilçesinde oturan akrabalarına gitmek için dün saat 14.30 sıralarında minibüse bindi. Şüpheliler, otomobille takip ettikleri minibüsün önünü Homurlu Mahallesi'nde yolcu indirirken kesti. Minibüse binen Nurullah Topçul, Zelal Topçul'u sürükleyerek dolmuştan indirdi. Zelal Topçul, otomobile bildirilip, bölgeden uzaklaştırıldı. Olay, güvenlik kamerasına da yansıdı.

Kızından haber alamayan 5 çocuk babası Yusuf Topçul, Mersin'e gelerek Zelal'in bulunması için polise şikayet dilekçesi verdi. Baba Topçul, "Kızımı istediler, ben de onlara 'Kızım okuyor, sizin çocuk işsiz güçsüz. Bu konuyu kapatın' demiştim. Mersin'e gelip kızımı kaçırmışlar. Kaçıran kişiler tanıdık, telefonları kapatmış. Ailesi de tehdit mesajları atıyor. Bizim için devreye giren yeğenlerim var, onları tehdit ediyormuş. Zorbalık işi bu'' dedi.

(MERSİN-DHA)