CHP Etimesgut ilçe binasının kapısına tehdit notu

CHP Etimesgut ilçe binasının kapısına tehdit notu bırakıldı. İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, "Yaptığınızın hesabı sorulacak dinsiz hainler" yazılı tehdit notuna tepki gösterdi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı'nın teşkilat binasının kapısına, tehdit içeren not bırakıldı. Sabah saatlerinde Etimesgut 2310. Sokak'ta bulunan teşkilat binasına gelen CHP’liler, kapının üzerine asılmış 'Yaptığınızın hesabı sorulacak dinsiz hainler' yazısını görünce polisi arayarak ihbarda bulundu.

POLİSLER NOTU ALDI

Olay yerine gelen polisler, üzerinde tehdit içeren not yazılı kağıdı incelemek üzere aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz duruma tepki gösterdi.

Notu polis, inceleme üzere aldı.

Başkan Ayhan Yılmaz, şunları söyledi: "Kağıdın orijinalini olay yeri inceleme ekipleri aldı, götürdü. Biz bunu sadece çıktı olarak aldık. Burada kimseye pabuç bırakacağımız veya Cumhuriyet Halk Partisi'ni ufak tefek tehditlerle yıldıracakları kimsenin aklına gelmesin. Bu arkadaşların, bu ülkede din inançlarına, tek olan değerlere onlardan daha fazla ve daha bilinçli bir şekilde sahip çıktığımızı bilmelerini istiyoruz." (ANTKARA/DHA