10 yaşındaki çocuğun ayağı Emniyet'in önündeki kapana sıkıştı

Silopi'de 10 yaşındaki Çiğdem Başak ayağını Emniyet Müdürlüğü'nün önündeki kapana kaptırdı. 1 saatlik çalışması sonucu kurtarılan Başak, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını açıklayan Şırnak Valiliği, 2 polisin görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şırnak'ın Silopi ilçesinde 10 yaşındaki Çiğdem Başak, Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu bölgeye çıkan sokağın başında araçlar için kullanılan emniyet kapanına ayağını kaptırdı. İtfaiye, sağlık ekipleri ve vinçin de kullanıldığı yaklaşık 1 saat süren kurtarma operasyonu sonunda ağır yaralanan Başak, Silopi Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahaleden sonra helikopter ile Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Silopi ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'nde, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne çıkan 1'inci Cadde'de bulunan ve araçlar için kurulan kapanın yanından geçen Çiğdem Başak, o sırada kapanan kapana ayağını kaptırdı. Polisler kapanı açmak istedi ancak, kapan açılmadı. Bunun üzerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Başak'a serum takıp bilincini açık tutmaya çalışırken, itfaiye ekiplerinin yetersiz kalması üzerine bu kez olay yerine vinç çağrıldı.

2 POLİS GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Kurtarma çalışmaları sırasında yakınlarının sarılıp teselli etmeye çalıştığı Çiğdem Başak'ın ayağı vinç yardımıyla yerinden oynatılan kapandan çıkarıldı. Yaklaşık 1 saat süren kurtarma çalışmalarını izleyen Başak'ın yakınları sinir krizi geçirdi. Kapandan ayağı kurtarılan ve ağır yaralanan Çiğdem Başak, daha sonra olay yerine gelen ambulansla Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Silopi'de yapılan ilk müdahaleden sonra Başak, helikopter ile Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çiğdem Başak'ın ayağının kurtarılması çalışmalarına Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan da katılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olayla ilgili yazılı açıklama yapan Şırnak Valiliği, 2 polisin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu. Açıklamada, "Olay ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmış olup, soruşturmanın selameti açısından görevli 2 polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır" denildi. (SİLOPİ-DHA)