Mimarlar: Ankapark AOÇ’ye iade edilmeli

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Melih Gökçek döneminde büyük tartışma konusu olan ve yeni Başkan Mustafa Tuna'nın "Millete sorarız" dediği Ankapark'ın AOÇ'ye iade edilmesini istedi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın Ankapark’a ilişkin, “Millete sorarız ne istiyorlarsa onu uygularız. Ankapark ile ilgili bir anket yaparız. Bu kadar harcanmış, durumu, taliplisi yok, ne diyorsunuz deriz. Böyle dursun mu sorarız” açıklamalarını değerlendirdi.

'HUKUKSUZ YATIRIM MİLLETE SORULMAZ, HESAP SORULUR'

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankapark sürecini başından itibaren takip ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Yanlış ve hukuksuz yatırım millete sorulmaz, hesabı sorulur. Hukuksuz bir şekilde inşa edilen ve tahsis süresi yasal olarak dolmasına rağmen, AOÇ’ye iade edilmesi gereken Ankapark’a ilişkin tasarrufta bulunmak hukuksuzluğa ortak olmaktır. Amacı dışında kullanılan hayvanat bahçesi alanı AOÇ’ye iade edilmeli ve kamu kaynaklarını israf eden Melih Gökçekten hesap sorulmalıdır.” (DUVAR)