Hülya Eroğlu'nun cenazesine katılan 6 HDP milletvekiline soruşturma

Diyarbakır Başsavcılığı, İçişleri Bakanlığı'nın şikayeti üzerine Hülya Eroğlu'nun cenazesine katılan HDP’li milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Leyla Birlik hakkında soruşturma başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanlığı, PKK yöneticilerinden olduğu belirtilen "Delal Amed" kod adlı Hülya Eroğlu'nun Diyarbakır'daki cenazesine katılan HDP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Hülya Eroğlu’nun cenazesine ve taziyesine katılan 6 HDP milletvekili hakkında soruşturma başlattı.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 'arananlar listesinde kırmızı kategoride yer aldığı' belirtilen Hülya Eroğlu'nun Diyarbakır'daki cenazesine katılan HDP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Hülya Eroğlu’nun dün geceki cenazesine ve bugünkü taziyesine katılan HDP’li milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Leyla Birlik hakkında soruşturma başlattı.

BAŞSAVCILIKTAN YAZILI AÇIKLAMA

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: "Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde ölü olarak ele geçirilen ve PKK silahlı terör örgütünün kırmızı listede aranan şahıslardan olan Delal Amed kod isimli Hülya Eroğlu’nun 18 Kasım 2017 tarihinde Diyarbakır Yeniköy mezarlığında defnedildiği sırada cenazeye katılan HDP Milletvekili Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp ile Berdan Öztürk ve diğer katılanlar hakkında aynı gün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

19 Kasım 2017 tarihinde de İlimiz Bağlar ilçesinde bulunan Demirli Köyü taziye evinde aynı terör örgütü mensubunun fotoğrafının bulunduğu taziye evine gelen HDP milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım, Leyla Birlik ve diğer katılanlar hakkında da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmalarımız tespitler doğrultusunda genişletilerek devam edecektir." (HABER MERKEZİ)